محصولات جدید

در انبار موجود نمی باشد

فیلتر تصفیه استخر و جکوزی

فیلتر شنی ایمکس سری MFV 17

9,900,000 تومان

فیلتر تصفیه استخر و جکوزی

فیلتر شنی ایمکس سری 20 MFV

14,900,000 تومان
در انبار موجود نمی باشد

فیلتر تصفیه استخر و جکوزی

فیلتر شنی ایمکس سری MFV 24

15,950,000 تومان
در انبار موجود نمی باشد

فیلتر تصفیه استخر و جکوزی

فیلتر شنی ایمکس سری 27 MFV

19,850,000 تومان

پرفروش ترین محصولات

حراج!

جاروی استخر

گاری جارو استخری

999,000 تومان
حراج!

اسکیمر استخر و گریل استخر

شناور قرص کلر

290,000 تومان
در انبار موجود نمی باشد

پمپ تصفیه استخر

پمپ مدار تصفیه ایمکس SPH 150

15,300,000 تومان

استخرها یکی از پرطرفدارترین اماکن برای تفریح، گذراندن اوقات فراغت و ورزش‌کردن هستند. همچنین برای بسیاری از موارد درمانی می‌توانید به استخر یا جکوزی مراجعه کنید. وقتی نام استخر می‌آید بسیاری از ما به استخرهای عمومی و تجاری فکر می‌کنید. اما شما می‌توانید در منزل، ویلا یا باغ خود یک استخر شخصی راه‌اندازی کنید. فقط کافی است که برای انتخاب تجهیزات استخر و احداث آن از کارشناسان خبره کمک بگیرید. اگر می‌خواهید یک استخر حرفه‌ای داشته باشید، در قدم اول باید با تجهیزات استخر آشنا شوید. در ادامه این تجهیزات را معرفی می‌کنیم.

آشنایی با تجهیزات استخر

آشنایی با تجهیزات استخر

 

یادتان باشد که استخر فقط حوضچه و آب آن نیست. یک سیستم منظم با اجزای بسیار دست به دست هم می‌دهند تا بتوانید یک استخر استاندارد داشته باشید. استخرها دارای تجهیزات مختلفی هستند که هرکدام وظیفه‌ای را بر عهده دارد. بهتر است بدانید که استخر از سه سیستم اصلی تشکیل می‌شود که همگی در کنار هم فعالیت می‌کنند.

سیستم آب‌رسانی استخر وظیفه تامین و به‌گردش‌درآوردن آب را بر عهده دارد. سیستم تصفیه استخر، وظیفه نظافت و پاکسازی آب استخر را بر عهده دارد و از آلوده شده آب جلوگیری می‌کند. سیستم گرمایش استخر نیز آب و محیط استخر و جکوزی را به میزان مناسب گرم می‌کند و دما را تا حد استاندارد می‌رساند. در کنار این سیستم‌ها بعضی از افراد تمایل دارند تا از لوازم و تجهیزات تزیینی برای استخر استفاده کنند. هرکدام از این سیستم‌ها اجزایی دارد که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

انواع تجهیزات استخر

تجهیزات آب‌رسانی استخر

تجهیزات آب‌رسانی استخر
 • پمپ آب استخر: این وسیله یکی از مهم‌ترین اجزای استخر به شمار می‌رود که آب را مکش می‌کند و به سمت استخر هدایت میکند. اگر آب را از خود استخر مکش کند، در واقع آب را به گردش درمی‌آورد و آب بعد از تصفیه به سمت استخر می‌رود. پمپ‌های استخر ممکن است از سرعت ثابت یا سرعت متغیر بهره ببرند.
 • لوله کشی استخر: لوله‌ها و اتصالات استخر نیز اهمیت بالایی دارند و نباید از آن‌ها غافل شوید. این تجهیزات باید در برابر پوسیدگی و خوردگی مقاوم باشند تا کارایی سیستم کاهش پیدا نکند.
 • منبع آب تحت فشار: این منبع می‌تواند به میزان مورد نیاز آب را در خود ذخیره کند. وجود این منبع باعث می‌شود تا پمپ بتواند برای مدتی استراحت کند. تا وقتی که آب در منبع وجود دارد می‌توانید بدون نیاز به روشن شدن پمپ از آن استفاده کنید.
 • دیگ بخار استخر: از این دیگ برای تامین بخار مورد نیاز در سونا، جکوزی یا استخر استفاده می‌شود. دیگ‌های بخار ظرفیت گرمایی و گنجایش مخزن متفاوتی دارند.

تجهیزات تصفیه آب استخر

تجهیزات تصفیه آب استخر
 • فیلتر تصفیه: یکی از مهم‌ترین اجزایی که برای تمیز نگهداشتن آب باید آن را تهیه کنید، فیلتر است که دارای سه نوع شنی، کارتریجی و دیاتومه است. فیلتر وظیفه تمیز کردن آب و جدا کردن آلودگی‌ها را بر عهده دارد. این فیلتر آب را از پمپ استخر می‌گیرد و پس از تصفیه، آب تمیز را به سمت استخر هدایت می‌کند.
 • جاروی استخر: این وسیله به شما کمک می‌کند تا کف و دیواره‌های استخر را به‌طور کامل تمیز کنید تا از رشد جلبک جلوگیری شود. جاروهای استخر مدل‌های مختلفی دارند که شامل جاروبرقی دستی، جاروی مکش، جاروی رباتیک و مدل‌‌های دیگر است که می‌توانند ذرات ته‌نشین‌شده و زباله‌ها کف استخر را تمیز کنند.
 • اسکیمر استخر: این وسیله دو نوع ثابت و متحرک دارد که مدل ثابت آن به دیواره‌های استخر متصل می‌شود. آب از طریق اسکیمر مکش می‌شود و به سمت سیستم تصفیه می‌رود.
 • لوله تلسکوپی: این وسیله برای استخر های بسیار پرکاربرد است و وسایل مختلفی مانند اسکیمر متحرک، توری و برس را می‌توانید به آن نصب کنید.
 • برس استخر: اگر استخر کوچکی دارید، می‌توانید کف و دیواره‌های استخر را با کمک برس به‌صورت دستی تمیز کند. 
 • دستگاه‌های ضدعفونی‌کننده: تنها وجود سیستم فیلتراسیون برای تمیزی آب استخر کافی نیست. شما باید استخر را به‌طور منظم بررسی و ضدعفونی کنید. این کار با کمک دستگاه‌های کلرزن، ازن زن و مواد شیمیایی مخصوص انجام می‌شود.
 • سختی گیر آب: برای اینکه عمر و کارایی تجهیزات استخر و لوله‌کشی‌ها را بالا ببرید، باید رسوبات و املاح آب را از آن جدا کنید.
 • گریل استخر: این وسیله دارای شیارها و حفره‌هایی است که آب سرریز اطراف استخر را از خود عبور می‌دهد تا آب به‌راحتی به کانال‌ها و سیستم لوله‌کشی راه پیدا کند.

تجهیزات گرمایشی استخر

تجهیزات گرمایشی استخر
 • مشعل و دیگ: اگر می‌خواهید آب گرم را برای استخر یا جکوزی تامین کنید می‌توانید از دیگ آب‌گرم چدنی یا فولادی استفاده کنید و گرمای مورد نیاز آن را با کمک مشعل تامین کنید.
 • پکیج: اگر فضای محدودی دارید، می‌توانید با کمک پکیج، آب گرم و گرمای مورد نیاز محیط را برای استخر خود فراهم کنید. پکیج‌ها بسیار بهینه و کارآمد هستند و یکی از بهترین گزینه‌‌ها برای استخرهای متوسط و کوچک به شمار می‌روند.
 • هیتر سونا: برای تامین گرمایش سونا باید از هیترهای سونا بهره ببرید. هیترهای سنگی برای اتاق‌های سونا بسیار رایج هستند و کارایی بالایی دارند.
 • پمپ حرارتی: این وسیله نیز با کارایی بالا امکان تامین آب گرم استخر را برای شما فراهم می‌کند.

تجهیزات تزیینی استخر

تجهیزات تزیینی استخر
 • آبنما و کرتین استخر: از این وسیله می‌توانید برای زیباتر کردن فضای استخر بهره ببرید. این تجهیزات بسیار متنوع هستند و در جذابیت استخر شما نقش مهمی دارند.
 • سیستم نورپردازی: این سیستم می‌تواند شامل لامپ‌های متنوع در کف، اطراف یا در فضای استخر باشد. این تجهیزات به میزان زیادی در جذابیت ظاهری استخر موثر هستند.

قیمت تجهیزات استخر

همان‌طور که مشاهده کردید تجهیزات مورد نیاز استخر بسیار متنوع هستند. این اجزا هرکدام نقش خاصی را در سیستم استخر ایفا می‌کنند و وجودشان برای استخر بسیار ضروری است. باید بدانید که انتخاب بهترین تجهیزات استخر در کارایی استخر و عملکرد مناسب آن اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل باید هنگام انتخاب این تجهیزات باید به کیفیت ساخت قطعات، مقاومت در برابر پوسیدگی و خوردگی، کارایی مناسب، تناسب با حجم و کاربری استخر، برند سازنده و گارانتی معتبر دقت کنید. قیمت تجهیزات استخر با توجه به این عوامل متغیر است. بنابراین بهتر است با توجه به بودجه خود بهترین گزینه را انتخاب کنید.

خرید تجهیزات استخر

خرید تجهیزات استخر

 

انتخاب تجهیزات برای استخر باید با دقت و به‌طور اصولی انجام شود زیرا در بعضی موارد بعد از راه‌اندازی استخر، تغییر آن‌ها ممکن  نیست یا بسیار سخت خواهد بود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که برای راه‌اندازی و خرید تجهیزات استخر از کارشناسان مجرب کمک بگیرید. شما می‌توانید از مشاوران ما در زمینه احداث استخر راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید. همچنین می‌توانید خرید تجهیزات استخر را با بهترین قیمت از فیدارآدور تهیه کنید.