آشنایی با حوله خشک کن برقی و مزایای آن

آشنایی با حوله خشک کن برقی و مزایای آن

آیا تا به حال به تامین گرمایش سرویس بهداشتی و حمام خود فکر کرده‌اید؟ آیا می‌دانید حوله خشک کن برقی چه مزایایی دارد؟ سیستم‌های گرمایشی در سال‌های اخیر بسیار پیشرفته شده‌اند و حق انتخاب بیشتری را برای شما فراهم می‌کنند. به همین دلیل شما می‌توانید با توجه به نیاز خود دستگاه‌‌های متنوع را انتخاب و خریداری کنید. شوفاژها یا رادیاتورها سیستم‌های گرمایشی هستند که با حرارت مستقیم کار نمی‌کنند. این سیستم‌ها با گردش یک سیال گرم به محیط گرما می‌دهند. رادیاتورها مدل‌های برقی نیز دارند که یکی از رایج‌ترین مدل‌های آن حوله خشک کن برقی است. در این مطلب حوله خشک کن برقی و مزایای آن را بررسی می‌کنیم.

حوله خشک کن برقی چیست؟

حوله خشک کن برقی چیست؟

نحوه کار کردن رادیاتورهای معمولی به این صورت است که سیالی مانند آب از سمت موتورخانه یا پکیج گرمایشی به سمت رادیاتور حرکت می‌کند و وارد لوله‌های رادیاتور می‌شود. چون این لوله‌ها و بدنه بیرونی رادیاتور فلزی هستند، رسانایی بالایی دارند. به همین دلیل گرمای سیال به محیط اطراف منتقل می‌شود. سپس این سیال سرد می‌شود و دوباره به موتورخانه یا منبع حرارت بازمی‌گردد تا چرخه را تکرار کند.

رادیاتورهای برقی برای مواردی به کار می‌روند که امکان نصب رادیاتور معمولی وجود ندارد یا لوله‌‌های آن از قبل در آن مکان تعبیه نشده‌اند. حوله خشک کن برقی یکی از زیرمجموعه‌های رادیاتور برقی به شمار می‌رود که کاربرد زیاد و طراحی متنوعی دارند. نحوه کار کردن این نوع رادیاتور به این صورت است که المنت‌های حرارتی انرژی الکتریکی را به گرما تبدیل می‌کنند. این گرما به سیال درون لوله‌های رادیاتور منتقل می‌شود که معمولا یک روغن به نام گلیکول است. سپس این سیال درون رادیاتور به حرکت در می‌آید و گرمای خود را به بدنه دستگاه منتقل می‌کند. بدنه دستگاه نیز گرما را به محیط اطراف می‌دهد. 

حوله خشک کن برقی از قبل با مواد مخصوصی پر شده است، بنابراین آشفتگی و دردسری وجود ندارد. همچنین مدل‌‌هایی وجود دارند که بدون سیال کار می‌کنند و فقط المنت‌های حرارتی به‌طور مستقیم گرما را به محیط منتقل می‌کنندو البته مدل‌هایی که با سیال کار می‌کنند زیباتر و کاربردی‌تر هستند و طیف وسیعی از انتخاب‌ها را در دسترس شما قرار می‌دهند.

حوله خشک کن برقی چه کاربردهایی دارد؟

حوله خشک کن برقی چه کاربردهایی دارد؟
  • از حوله خشک کن برقی می‌توان برای تامین گرمایش حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه استفاده کرد.
  • فضای حمام معمولا قبل از استفاده سرد و مرطوب است. این وسیله باعث می‌شود که فضای حمام را گرم  و مطبوع کنید و از حمام‌کردن خود لذت ببرید. دمای مناسب حمام به‌خصوص برای حمام‌کردن کودکان و خردسالان بسیار اهمیت دارد.
  • همچنین می‌توانید حوله‌های خود را قبل از حمام روی آن قرار دهید تا آن را گرم کند. این ویژگی برای فصل زمستان بسیار جذاب خواهد بود.
  • بعد از حمام نیز می‌توانید حوله‌ها، لباس زیر، لباس نوزاد و پارچه‌ها و لباس‌های کوچک را روی آن خشک کنید. 
  • حوله خشک کن برقی امروزه مدل‌های پیشرفته‌ای دارد. بعضی از آن‌ها از تایمر بهره می‌برند که می‌توانید زمان‌بندی دلخواه خود را اجرا کنید. 
  • بعضی از مدل‌ها دارای ترموستات هستند که می‌توانید آن را مطابق با دمای دلخواه خود تنظیم کنید تا وقتی که به آن دما رسید، گرم‌کردن محیط را متوقف کند. 
  • مدل‌های پیشرفته‌تر هوشمند هستند و می‌توانید با کمک برنامه‌ها و اپلیکیشن‌ها در گوشی موبایل یا تبلت خود، آن را کنترل کنید. 
  • گرمای حوله‌خشک‌کن می‌تواند تا حد زیادی باکتری‌ها و رطوبت لباس‌ها و حوله‌‌ها را از بین ببرند. 
  • از این دستگاه می‌توانید در روزهای زمستانی یا روزهای که عجله دارید، برای خشک‌کردن لباس استفاده کنید

حوله خشک کن برقی چه مزایایی دارد؟

حوله خشک کن برقی چه مزایایی دارد؟

۱. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این دستگاه امکان استفاده از آن در مکان‌های مختلف است. اگر به هر دلیلی در فضاهایی مانند سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه یا اتاق‌های کوچک برای سیستم‌های گرمایشی لوله‌کشی نکرده باشند، با کمک این دستگاه می‌توانید گرمایش آن فضاها را به‌راحتی تامین کنید. 

۲. حوله خشک کن برقی طرح‌ها و مدل‌های مختلفی دارد که باعث می‌شود دست شما برای انتخاب مدل مناسب با طراحی منزل خود باز باشد. شما می‌توانید مدل‌های نردبانی سنتی، مدل‌های شیشه‌ای با روکش پلاسما و طرح‌های متنوع دیگر را با توجه به دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید.

۳. شاید فکر کنید که مصرف برق این دستگاه بالا است اما باید بدانید که حوله‌خشک‌کن مصرف برق بهینه‌ای دارد و بسیار در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌کند.

۴. از طرف دیگر برای راه‌اندازی و نگهداری از این حوله‌خشک‌کن‌ها نیازی به لوله‌کشی، تعمیر و نگهداری و سرویس‌های دوره‌ای منظم نخواهید داشت. فقط کافی است دستگاه را به پریز برق متصل کنید.

۵. به دلیل نوع ساخت این حوله‌خشک‌کن‌ها و جریان روغن در آن‌ها، خطر پوسیدگی، خوردگی، چکه‌کردن و سوراخ‌شدن آن‌ها وجود ندارد.

۶. شما می‌توانید در همه روزهای سال بدون نیاز به راه‌اندازی گرمایش کل منزل، حمام یا سرویس بهداشتی را به‌طور مستقل گرم کنید. 

۷. به دلیل نوع طراحی این دستگاه‌ها می‌توانید به‌راحتی از آن‌ها در فضاهای کوچک و محدود استفاده کنید. زیرا این رادیاتورها فضای کمی را اشغال می‌کنند و معمولا طراحی ظریف و باریکی دارند. به همین دلیل فضای حمام را شلوغ و تنگ نمی‌کنند.

۸. حوله‌خشک‌کن برقی با توجه به ویژگی‌های ظاهر جذابی که دارد، علاوه‌بر اینکه به محیط پیرامون خود گرما می‌دهد، می‌تواند در افزایش زیبایی محیط نیز به کار رود. بنابراین می‌توانید به این وسیله به‌عنوان یک وسیله دکوری نیز نگاه کنید.

۹. اگر لباس‌ها و حوله‌های خود را روی دستگاه رها کنید، دچار سوختگی و آسیب نخواهند شد.

حوله خشک کن ترموستاتیک بهتر است یا مدل دستی؟

حوله خشک کن ترموستاتیک بهتر است یا مدل دستی؟

شما می‌توانید بر اساس بودجه و سلیقه خود مدل مناسب را خریداری کنید. در مدل‌های دستی کنترل دمای محیط برای شما محدود است و این دستگاه به شما امکان می‌دهد که رادیاتور را روشن یا خاموش کنید. اما در مدلی که دارای ترموستات است، این امکان را خواهید داشت که سطوح مختلفی از گرما را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید. برخی از مدل‌های ترموستاتیک امکان برنامه‌ریزی‌های دقیقی را برای شما فراهم می‌کنند. اگر حمام کوچکی دارید و از حوله‌خشک‌کن صرفا برای خشک‌کردن لباس و حوله استفاده می‌کنید، می‌توانید مدل دستی و ساده را انتخاب کنید که قیمت مناسب‌تری دارد. اما اگر حمام بزرگی دارید و می‌خواهید محیط حمام در فصل زمستان یا زمان حمام‌کردن کودکان گرم باشد، مدل ترموستاتیک بهتر خواهد بود.

این مطلب را هم بخوانید: راهنمای خرید رادیاتور آلومینیومی

سخن پایانی

رادیاتور حوله خشک کن برقی

حوله خشک کن برقی مدل‌های جدیدی از حوله خشک کن است که به تازگی به بازار آمده‌اند. یکی از مزایای این دستگاه‌ها این است که هر جایی که به برق دسترسی داشته باشید، می‌توانید آن را نصب و روشن کنید. این دستگاه‌ها مستقل از سیستم گرمایشی منزل کار می‌کنند و نیازی به سرویس‌های دوره‌ای ندارند. با توجه به اینکه این رادیاتورها بسیار متنوع هستند، شاید در انتخاب آن‌ها گیج و مردد شوید. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم از طریق راه‌های ارتباطی، با کارشناسان ما در فیدارآدور تماس بگیرید تا با توجه به نیاز، فضا و بودجه‌ای که دارید، مدل مناسب خود را انتخاب کنید. در این مطلب سعی کردیم تا حوله خشک کن برقی را معرفی و مزایای آن را بیان کنیم. شما از کدام سیستم‌های گرمایشی استفاده می‌کنید؟ آیا فکری برای گرم‌کردن حمام و سرویس بهداشتی خود کرده‌اید؟ سوالات و تجربه‌های خود را با ما در میان بگذارید. 

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *